Okulary korekcyjne

W naszej ofercie znajdują się wyszukane kolekcje najlepszych opraw okularowych. Znajomość technologii i materiałów wykorzystywanych w optyce na przestrzeni kilkudziesięciu lat sprawia, że wybieramy dla naszych klientów wyłącznie towar najwyższej jakości, gwarantujący trwałość, estetykę i zadowolenie z użytkowania okularów niezależnie od ceny. Staramy się nieustanie podążać za najnowszymi trendami w modzie wybierając produkty wiodących marek.

Wysoce wykwalikowany personel pomaga w dobraniu właściwych okularów nawet dla najbardziej wymagających klientów.
Posiadamy własną pracownię optyczną, wyposażoną w sprzęt najwyższej światowej klasy oraz specjalistów z wieloletnim doświadczeniem gotowych sprostać wymagającym zleceniom.


Potrafimy wykonać okulary o bardzo skomplikowanej konstrukcji i dowolnym kształcie soczewek.
Zależy nam, aby nasi klienci czuli się w swych okularach komfortowo, i chętnie polecali naszą firmę swoim znajomym.

 

 

 

Okulary przeciwsłoneczne

Moda i troska o oczy łączą się w jedną całość. Okulary przeciwsłoneczne są niezbędnym elementem ubioru.
Mamy w swojej ofercie okulary przeciwsłoneczne najwyższej jakości, renomowanych marek. Selekcjonujemy produkty uwzględniając nie tylko ich wygląd, ale w równej mierze analizujemy własności optyczne zastosowanych w nich soczewek.
Najważniejszym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na komfort widzenia i zadowolenie użytkownika jest wysoka jakość optyczna soczewek. Niezależnie, czy są to soczewki bez mocy, czy zawierają właściwą dla użytkownika korekcję, powinny dać możliwość ostrego widzenia o pożądanym poziomie przyciemnienia i kontrastu. Bez względu na zastosowanie okulary muszą cechować się dużą wytrzymałością, lekkością i komfortem użytkowania.
Najlepsze soczewki przeciwsłoneczne posiadają filtr polaryzacyjny, oferowane są również z mocami korekcyjnymi w różnych kolorach.

 

 

Soczewki okularowe

Kluczowym elementem okularów zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych są soczewki. W swojej ofercie posiadamy soczewki markowe, najwyższej jakości, jak i soczewki z linii ekonomicznej cenowo.
Najważniejszymi cechami dobrych soczewek okularowych są: wysoka jakość optyczna związana z ich konstrukcją, przejrzystość, wytrzymałość na pęknięcia oraz lekkość i trwałość.
Wymienione powyżej cechy soczewek okularowych w zależności od klasy produktu oraz producenta, mogą się jednak znacznie różnić.

Cechy soczewek w zależności od ich przeznaczenia – typy soczewek:

- jednoogniskowe do stałego noszenia – uniwersalne dla obserwacji dali i bliży wzrokowej,

- jednoogniskowe – do czytania z bliskiej odległości, określonej podczas badania wzroku.

- dwuogniskowe – dla obserwacji dali wzrokowej oraz czytania z bliskiej odległości. Zastępują dwie osobne pary okularów jednoogniskowych.

- wieloogniskowe – do stałego noszenia – uniwersalne dla każdej odległości obserwacji – Są to soczewki progresywne, zapewniające naturalne, komfortowe widzenie dali wzrokowej, odległości pośrednich i swobodne czytanie z bliska.

- wieloogniskowe – przeznaczone wyłącznie do bliży wzrokowej i odległości pośrednich. Są to soczewki biurowe, zapewniające wyjątkowy komfort obserwacji. Zakres odległości ostrego widzenia może być określony w zależności od potrzeb użytkownika. Takie soczewki m.in. najczęściej poleca się osobom korzystającym z komputera.

Cechy optyczne: związane z konstrukcją powierzchni soczewek. Powierzchnie soczewek:

- sferyczne (standardowa konstrukcja)

- asferyczne (o lepszym odwzorowaniu obrazu, bardziej płaskie),

- podwójnie asferyczne (bardziej udoskonalona konstrukcja optyczna) lub toryczne (do korekcji astygmatyzmu).

Soczewki okularowe asferyczne to produkt optycznie znacznie bardziej zaawansowany.
Soczewki dzięki swej budowie doskonale odwzorowują obraz, eliminują optyczne niedoskonałości standardowych soczewek w peryferyjnej strefie widzenia. Patrzenie boczną strefą soczewki daje równie wyraźny obraz, jak przez jej środek. Jest to bardzo istotne dla osób posiadających dużą wadę wzroku. Ponadto użycie soczewek asferycznych podnosi walory estetyczne okularów, są one bardziej płaskie i cieńsze.
Nieliczne przypadki, w których specjalnie wykonywane są soczewki wypukłe, narzucone są poprzez zaokrąglony kształt frontu oprawy.
Okulary takie zazwyczaj podkreślają swój sportowy charakter.

Soczewki projektowane indywidualnie:

Najlepsze soczewki okularowe produkowane są indywidualnie do konkretnej oprawy wybranej przez klienta. Dzięki nim jakość odwzorowania obrazu jest optymalnie dobrana dla każdego kierunku spojrzenia. Posiadamy specjalistyczne urządzenia pomiarowe pozwalające zmówić soczewki indywidualne jednoogniskowe i wieloogniskowe (progresywne), wykonywane w najbardziej zaawansowanej technologii.
Mamy w tej dziedzinie duże doświadczenie, dlatego z przyjemnością polecimy taką możliwość każdemu, kto potrzebuje w swoich okularach najlepszego i komfortowego widzenia.

Uszlachetnienie powierzchni :

Drugą najważniejszą cechą optyczną jest uszlachetnienie powierzchni soczewek. Właściwie wykonane utwardzenie powierzchni soczewek z tworzywa, oraz własności powłoki antyrefleksyjnej (przeciwodblaskowej) mają wpływ jej przezroczystość, komfort czyszczenia, co przekłada się na wyraźne widzenie.
Istnieje wiele rodzajów powłok uszlachetniających, dzięki którym soczewki okularowe posiadają różne walory użytkowe. Mając wybór, zawsze wybierzmy tę najlepszą.

Powierzchnia najlepszej soczewki pokrywana jest najczęściej następującymi warstwami:

-utwardzającą - (jest kilka rodzajów, więc nie każda zapewnia najlepszą ochronę przed zarysowaniami)

- antyrefleksyjną - (przeciwodblaskową) zapewniającą przejrzyste widzenie bez odbić od swych powierzchni (jest również kilka rodzajów, co wpływa na przejrzystość soczewki)

-hydrofobową - (odpychającą wodę), która zapobiega pozostawianiu kropel wody na soczewce, wystarczy je dosłownie strzepnąć lub zdmuchnąć;

-oleofobową - (odpychającą tłuszcz) ułatwiającą utrzymanie powierzchni w czystości. Znacznie ułatwiająca i przyspieszająca czyszczenie;

-antystatyczną - (zapobiegającą osadzaniu pyłków i kurzu) ułatwia zachowanie powierzchni w czystości;

-przeciwdziałającą zaparowaniu soczewek- wyjątkowa właściwość niektórych powłok uszlachetniających która aktywowana jest specjalnym preparatem zawartym w specjalnej ściereczce z mikrowłókna, który rozprowadzany jest na powierzchni soczewki. Właściwość ta utrzymuje się nawet przez kilka dni, lub do chwili spłukania soczewek wodą.

soczewka okularowa powłoka oleofobowa soczewka_zabrudzenia

soczewka okularowa zarysowania soczewka okularowa powłoki

Cechy materiału:

O grubości soczewki, dla tej samej mocy optycznej, decyduje rodzaj materiału z jakiego zastała wykonana.

Zależne jest to od współczynnika załamania światła – tzw. indeksu. Im wyższa jest wartość indeksu, tym soczewka będzie cieńsza i lżejsza. Istnieje dość duży wybór rodzajów takich soczewek (np. indeksy: 1.53, 1.59, 1.6, 1.67, 1.74). Użytkownicy okularów decydując się na soczewki o mniejszej grubości zyskują bardzo estetyczny wygląd okularów. Ponadto ma to kluczowy wpływ na odwzorowanie obrazu przez taką soczewkę. Cienkie soczewki odwzorowują obraz rzeczywistej wielkości oraz dają wrażenie naturalnego rozmiaru oczu.

Akcesoria do okularów

Aby wybrane przez nas okulary służyły nam jak najdłużej należy o nie właściwe zadbać. Znajdziecie Państwo w naszej ofercie bogaty wybór etui od okularów, ściereczek do czyszczenia z mikrowłókna, łańcuszków czy sznureczków do okularów. Ponadto oferujemy specjalistyczne płyny do czyszczenia soczewek, które zapewnią Państwu komfort widzenia i dłuższą żywotność produktu. Posiadamy również nakładki przeciwsłoneczne, obturatory i wiele innych drobiazgów przydatnych przy użytkowaniu okularów.

Dla miłośników pływania proponujemy okulary do pływania z mocą, gotowe i na zamówienie.

 

 

Soczewki kontaktowe

Jeśli chcecie Państwo nosić soczewki kontaktowe po raz pierwszy, albo obecnie noszone soczewki kontaktowe nie są dla Was dobre i komfortowe, lub chcielibyście wypróbować nowy produkt, pomożemy spełnić Państwa oczekiwania.

Od wielu lat aplikujemy swoim pacjentom najzdrowsze i nowoczesne miękkie soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe. W ofercie posiadamy wybrane produkty, naszym zdaniem najlepsze wśród obecnie dostępnych na świecie.

Dbamy o to by soczewki były dostosowane do konkretnych potrzeb wzrokowych naszych klientów, z uwzględnieniem mocy, parametrów technicznych i prawidłowego dopasowania.
Dysponujemy szerokim zakresem próbnych sferycznych soczewek kontaktowych jednodniowych i miesięcznych.
Posiadamy również szeroki zakres próbnych soczewek torycznych (cylindrycznych) korygujących astygmatyzm.
Dla osób po 40 roku życia wymagających wsparcia akomodacji oferujemy ponadto progresywne soczewki kontaktowe (multifocalne).
Posiadamy próbne soczewki sferyczne jednodniowe i miesięczne oraz na zamówienie toryczne (cylindryczne) miesięczne.

Korygujemy również bardzo skomplikowane wady wzroku o wysokich mocach sferycznych i astygmatyźmie. Mamy możliwości dopasowania skomplikowanych konstrukcji soczewek do indywidualnej produkcji.
Czas realizacji zamówienia soczewek dla wad wzroku wymagających specjalnego dopasowania soczewek jak np. z jednoogniskowych z astygmatyzmem powyżej 2,75 dioptrii lub soczewek progresywnych korygujących astygmatyzm, trwa zazwyczaj ok. 3 tygodni.

Nasz personel zapewni Państwu najlepszą obsługę i doradztwo.

Polecamy Państwu produkty firmy Alcon:

 


Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów.

 

 

 

 

Akcesoria do soczewek kontaktowych

Jeśli nosimy soczewki kontaktowe inne niż jednodniowe, powinniśmy właściwie o nie zadbać. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna. W trakcie użytkowania na powierzchni soczewek gromadzą się osady oraz mikroorganizmy, które mogą powodować zmniejszenie komfortu widzenia oraz wywoływać infekcje. Jak czyścić dobrze soczewki możecie Państwo się dowiedzieć z filmu, który to świetnie obrazuje.
Pozostaje pytanie czym?
Do pielęgnacji soczewek należy bezwzględnie użyć specjalistycznego płynu. Jakiego? Najlepiej skonsultować się z specjalistą, który dobierał soczewki kontaktowe, ponieważ mogą występować niezgodności pomiędzy niektórymi składnikami płynów pielęgnacyjnych a soczewkami. W praktyce większość płynów wielofunkcyjnych przeznaczona jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Jednak przed wybraniem nowego płynu lepiej upewnić się czy będzie odpowiedni do naszych soczewek oraz przestrzegać zaleceń użytkowania podanych na jego ulotce.
Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kropli nawilżających do oczu, które mogą znacząco poprawić nam komfort noszenia soczewek, ale powinny być właściwie dobrane.


 

 

Pomoce dla słabowidzących

Co zrobić gdy z różnych przyczyn wzrok zaczyna zawodzić?
Profesjonalna Lupa może być doskonałym rozwiązaniem.

Posiadamy w swojej ofercie lupy najwyższej jakości firmy Eschenbach.
Do wyboru jest szeroki zakres mocy oraz lupy z dodatkowym podświetleniem.

Nowoczesne technologie przynoszą nam nowe rozwiązania.
Do takich należą Lupy Elektroniczne, które fantastycznie nadają się do czytania tekstów.
Posiadają wiele opcji, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować powiększony tekst do naszych preferencji i potrzeb.

 

Okulary to nasza pasja

Żuchowscy, Bydgoski Zakład Optyczny - Okulary korekcyjne / Okulary przeciwsłoneczne / Soczewki okularowe / Akcesoria do okularów / Soczewki kontaktowe / Akcesoria do soczewek kontaktowych / Pomoce dla słabowidzących

 

Nasze salony w Bydgoszczy

 

ul. Gdańska 11        tel. 52 322 19 51

ul. Dworcowa 12     tel. 52 366 08 45

Formularz kontaktowy

 

  • Żuchowscy, Bydgoski Zakład Optyczny - Facebook
  • Żuchowscy, Bydgoski Zakład Optyczny - Instagram
  • Żuchowscy, Bydgoski Zakład Optyczny - Twitter